REVİZYON
 
Mevcut otomasyon ve kontrol sistemleriniz için firmamız bünyesinde bulunan tecrübeli mühendis ve teknisyenler ile ihtiyacınız olan revizyonları gerçekleştirmekteyiz. Bu revizyonlar ile mevcut sistemlerinizde aşağıdaki faydaları sağlamayı hedeflemekteyiz:

 • Enerji verimliliği
 • Kapasite artışı
 • Hammadde ve enerji sarfiyatından tasarruf
 • Kolay servis imkanı
 • Kontrolü kolay ve teknolojik bir sistem 
Otomasyon-Revizyon.jpg
 
SCADA
 
 Temelde bir yazılım olan SCADA sistemleri, fabrika, tesis veya makinelerin bir merkezden bilgisayar, tablet ya da cep telefonu gibi elektronik aygıtlarla izlenebilmesine olanak sağlamaktadır. Yalnızca tek bir cihazdan değil, ağ bağlantıları ile birden çok cihazla da izleme ve kontrol yapılabilmektedir.

Sistemin her an izlenebilmesi, verilerin kaydedilerek analiz edilmesine olanak sağlaması ve sisteme yapılan müdahalelerin tamamının kaydedilmesi gibi birçok avantajı bulunmaktadır. SCADA sistemleri bu avantajları sayesinde birçok modern endüstri kolunda kullanılmakta ve yapılan işleri kolaylaştırmaktadır.
 
Otomasyon-Scada.jpg
 
PANO İMALATI 
 
Otomasyon Sistemlerinin ne kadar başarılı olacağı doğru kurgulanmış bir pano yerleşimi ve kaliteli ve uygun ekipman seçimi ile yakından ilgilidir. Elektrik şema çizimi, pano tasarımı, sarf malzemelerin tedarik edilmesi, gereken şalt ve otomasyon malzemelerinin boyutlandırılması ve doğru ürün seçiminin yapılması pano üretimi için başlıca aşamalardandır. 

Firmamız bünyesinde kurulu Elektrik ve Otomasyon Bölümü ekibimiz tarafından her projeye özel 2 ve/veya 3 boyutlu çizilen, gerçekte kullanılacak malzemelerin sembol ve makrolarını içeren yerleşim planları hazırlanır. Pano üretim alanlarına yönlendirilen bu yerleşim planlarına göre IP 41’den başlayarak IP 66 koruma sınıfına kadar TS 3033 EN 60529, TS EN 61439-1, TS EN 62208, TS EN 62262 standartlarına uygun olarak üretilen boş pano kabinleri hazırlanan yerleşim planlarına uygun olarak imal edilmektedir. Pano yerleşiminin tamamlanmasıyla firmamız tarafından hazırlanan elektrik projesine uygun kablolama işlemi başlatılmaktadır. Atölyemizde tamamlanan pano imalatı ve montajı sonrasında üretilen pano çeşitli testlere tabi tutulur.
 
Farklı boyutlarda ve müşteri tercihi pano markaları kullanılarak üretimini yapabileceğimiz başlıca panolar aşağıdaki gibidir:
 • Pano
 • Alçak Gerilim Panosu
 • Otomasyon Panosu
 • Sürücü Panosu
 • MCC Panosu
 • CPU ve IO Panoları
 • Kumanda Panosu
 

files/calor-otomasyon.jpg
files/Otomasyon-Pano1.jpg
files/Otomasyon-Pano2.jpg
files/Otomasyon-Pano3.jpg
files/Burner.PNG
files/Ekran Alıntısı.PNG
files/ı-o.PNG
files/Maintance.PNG
files/menü.PNG
OTOMASYON - Calor Makine Sanayi Tic. A.Ş.
Calor Makine, bünyesinde bulundurduğu tecrübeli mühendisleri ve sektörel birikimiyle her türlü sanayi kuruluşundan firmalara özel tasarım endüstriyel ısıl işlem fırınları, ısıtma – soğutma tünelleri ve bu makinelerin yardımcı ekipmanlarının tamamının tasarımını, üretimini, montaj ve testlerini gerçekleştirmektedir. Havacılık, savunma, otomotiv, enerji ve demir-çelik sektörleri için özel tasarım çözümler sunmaktadır.
otomasyon-calor-makine-havacilik-savunma-otomotiv-enerji-isil-islem-makina-makine-furnace-firin-isil-islem-firini